Csapatunk
Oláh János
Ügyvezető/Tulajdonos
Oláh János
Ügyvezető/Tulajdonos
Eszközbeszerzés – A modern üzleti és termelési kihívásház való alkalmazkodás
A kedvezményezett neve: Kynetic Energy Kft.
A Projekt Címe: A Kynetic Energy Kft Eszközbeszerzése a modern üzleti és termelési kihívásokhoz való alkalmazkodása
Szerződött Támogatás összege: 61.950.000 Ft
Támogatás mértéke : 70 %
Projekt tartalmának bemutatása:
Építőipari gépek beszerzése:
– 1 db Bobcat,
– 1 db Skyjack SJ64AJ,
– 4 db Skyjack SJ30.14 micro beszerzése.
A Kynetic Energy Kft . elkötelezett a termelékenység növelésére és nyitott a fejlődésre és technológiai megújulásra. A cég 8 éves fennállásának köszönhetően komoly üzleti kapcsolatokat épített ki mind a beszállítókkal, mind a nagykereskedőkkel, akik épp úgy, mit a Kynetic Energy Kft. kiemelt hangsúlyt fektetnek a minőségi termékekre. A cég tevékenységére jelentősen hatást gyakorol a hazai építőipari piac, mivel az erős verseny, valamint a kivitelező cégeket érintő kiemelkedő leterheltség megköveteli a vállalat tevékenységének hatékonysága és termelékenységének javítását.
Ezen kihívásoknak kíván megfelelni a vállalat a legmodernebb technológiák alkalmazásával, amely elsősorban a géppark racionalizálását, bővítését, modernizálását jelenti. A géppark fejlesztése által a Kynetic Energy Kft. elsődleges célja a modern üzleti-, és termelési kihívásokhoz való alkalmazkodás által munkafolyamatok racionalizálása, termelési kapacitásának növelése, ezáltal árbevételének növelése.
Az eszközbeszerzés 1 db Skyjack 46AJ és 4 db Skyjack 30.14 micro karos emelő, valamin t 1 db Bobcat beszerzésére irányul. A gépbeszerzés többek között a jelentős költségmegtakarítás indokolja, mivel nem lesz szükséges költséges alvállalkozói bevonásra vagy eszközkölcsönzésre és a megrendelők felé is jelentősen redukálódhatnak az esetleges határidő csúszások, károk. Továbbá fontos kiemelni, hogy a meglévő humánerőforrás kapacitás alkalmas arra, hogy a gépekkel magas színvonalon lássa el a megrendelői munkafolyamatokat.
A karos emelő kiváltja a mobil, tekintettel arra, hogy épületgépészei szerelés és fit-out munkák végzésénél egyre több helyen merül fel különleges helyeken lévő légtechnikai egységek szerelése, karbantartása, új beépítése a fix állványokon történő szerelés nehezen megoldható.
Ezért jelen támogatási kérelem keretében 1 db Skyjack 46AJ és 4 db Skyjack 30.14 micro karos emelő, valamin t 1 db Bobcat beszerzése tervezett. Összefoglalva a fentieket tehát a Kynetic Kft. jelen támogatási kérelem keretében tervezett eszközbeszerzése által versenyképességének javítását, termelékenységének erősítését, takarékosabb megoldások minél jobban való alkalmazását, hosszú távú fenntarthatóságot, valamint humánerő kapacitás megtartását, illetve növelését kívánja elérni.
A támogatási kérelemben a Kynetic Kft. 1 db Skyjack 46AJ és 4 db Skyjack 30.14 micro karos emelő, valamin t 1 db Bobcat-et kíván beszerezni. A gépekkel való munkafolyamatokat a meglévő munkavállalók fogják elvégezni, nem lesz szükség külső erőforrások bevonására, a munkafolyamatok egyszerűsödnek, valamint jelentős költségmegtakarítást is eredményez a cég részére. A vállalat elkötelezett a munkavállalók megtartásában, amelyet az elmúlt évek létszám adatai is alátámasztanak. A vállalkozás a koronavírus járvány negatív hatása miatt sem bocsájtott el alkalmazottakat, annak ellenére, hogy több megrendelés visszamondására került sor.
Projekt befejezésének dátuma: 2022.06.10
Projekt azonosító száma: VEKOP-1.2.6-20-2020-00176
Komplex Informatikai Fejlesztés – ERP
A kedvezményezett neve: Kynetic Energy Kft.
A Projekt Címe: A Kynetic Energy Kft komplex informatikai fejlesztése
Szerződött Támogatás összege: 16.860.000 Ft
Támogatás mértéke : 40 %
Projekt tartalmának bemutatása:
A fejlesztés célja cégünk felszereltségének, technikai hátterének és üzleti folyamatainak modernizálása, ezáltal a piaci pozíció erősítése, versenyképességünk növelése.
A bevezetésre kerülő felhőalapú és helyben telepített informatikai megoldások száma: 12
A Kynetic Energy Kft. az alábbi megoldásokat kívánja megvalósítani a projekt keretén belül:
Felhőalapú szolgáltatások bevezetése: Szolgáltatásmenedzsment. A helyben telepített szolgáltatások: Vállalati CRM, értékesítés terület, Gyártási terület, Humán erőforrás menedzsment és bérszámfejtés, Kontrolling és döntéstámogatás, Beszerzési, logisztikai terület, Táv- és csoportmunka támogatás, Pénzügyi, számviteli terület, Munkafolyamat-irányítási megoldás (workflow), Elektronikus iratkezelési megoldás, Tudásmenedzsment specializált megoldás, Adott funkcionális területhez kapcsolódó mobil technikát használó rendszer/megoldás.
A felsorolt modulok bevezetéséhez kapcsolódó szolgáltatások:
– Telepítés: a szoftverhez kapcsolódó szerver, hálózat, operációs kezelő telepítése, beállítása, munkaállomások beállítása, konfigurációja, felhasználói hozzáférések, jogosultságok beállítása, kezelőfelület testreszabása, rendszergazdai konfigurációs lehetőségek beállítása.
– Migráció: Meglévő adatok betöltése vagy áttöltése az ERP rendszerbe (pl. partner, termékadatok), adatbázisok áttöltése az Microsoft Excel táblázatból, teszt és éles felület betöltése a meglévő adatokkal a bevezetés előtti tesztelés és megismerés érdekében.
– Tesztelés: rendszerfunkciók, stabil működés tesztelése, betöltött adatok ellenőrzése.
Képzés, oktatás: Rendszergazda és a felhasználók betanítása a beállítási lehetőségekre, illetve az általános programkezelői funkciók és felhasználónkénti egyedi modulok használatára.
A beszerzendő ERP rendszer egyes moduljait hatékonyan tudnánk cégünk mindennapi működésébe beilleszteni:
Átláthatóbbá válnának és egységes rendszert alkotnának az egyes munkafolyamatok, így nem kell mindent külön-külön keresni és összevezetni. Megoldottá válik az ügyfélkezeléssel kapcsolatos csoportmunka, illetve a munkaszervezés támogatása. Az automatizált rendszer-szolgáltatások révén beindulhat az értékesítési munkaszervezés, a kontrolling és döntéstámogató modul a dokumentumok és vezetői riportok előállítását támogatja. Számlázás, házipénztár kezelés leegyszerűsödik. Dokumentumkezelés és ügyfélkezelés átláthatóvá válik. A tudásmenedzsment modul biztosítja a verziókövetést és a folyamatos dokumentumtárolást, a szolgáltatásmenedzsment modul a szolgáltatások kezelését támogatja.
A bevezetésre kerülő rendszer teljes körű megoldást nyújt a cég munkafolyamatainak támogatására, ezáltal hozzájárul a kapacitás, a hatékonyság és az üzemi üzleti eredmény növekedéséhez.
Projekt befejezésének dátuma: 2021.09.30
Projekt azonosító száma: GINOP-3.2.2-8-2-4-16-2018-01358
Villamos hajtásrendszer kifejlesztésére irányuló támogatás
A kedvezményezettek neve:
– PowerQuattro Egyesült Teljesítményelektronikai Zártkörűen Működő Részvénytársaság
– Ferr-Váz Korlátolt Felelősségű Társaság
– Kynetic Energy Korlátolt Felelősségű Társaság
A Projekt Címe: Villamos hajtásrendszer kifejlesztése új típusú CVSR hajtómű segítségével, elsősorban elektromos hajtású nehézgépjárművek számára
A Projekt megvalósulási helye: PowerQuattro Zrt. budapesti telephelye
Vissza nem térítendő támogatás összege: 585.742.300 Ft
Támogatás mértéke : 68,42 %
Projekt rövid bemutatása:
Napjainkban egyre inkább terjednek a zöld megoldások a járműiparban, azonban az ipari szegmensbe, a nehézgépjárművek területére nehezen tudnak betörni, pedig mint ökológiailag, mind pedig költségben ezen a területen lehetne realizálni a legnagyobb hasznot.
A nehézgépjárművek esetében az elektromos meghajtás azért terjed nehezen, mert induláskor nagy nyomatékra van szükség (kis fordulatszám mellett) és ez mechanikai áttétel nélkül kivitelezhetetlenül nagy motort eredményez. Ezt a problémát hagyományos vagy fix mechanikai áttétel beépítésével orvosolják, amelynek következménye, hogy a villamos hajtás nem tud a számára optimális körülmények között üzemelni. Emiatt a rendszer hatásfoka kedvezőtlen, így adott tömegű akkumulátor mellett kisebb hatótávolság érhető el. Nagyobb hatótávolság eléréséhez, nagyobb akkumulátor telepre van szükség, ami növeli a költségeket és csökkenti a hasznos terhelhetőséget, tehát a nehézgépjármű fajlagos üzemeltetése drágább. Ugyanis a villamos hajtásrendszer adott teljesítményéhez, adott fordulatszám tartozik az optimális munkapontban. Amennyiben e munkaponton kívül üzemel, a hatásfoka csökken. Ezért arra kell törekedni, hogy a villamos hajtás mindig az optimális munkapontban üzemeljen. Ez másképp azt jelenti, hogy az optimális motorfordulatszám és az aktuális kerékfordulatszám közötti különbségnek megfelelő áttételre van szükség mindig. Erre jelenleg több közelítő megoldás létezik:
Fix áttételű hajtóművel megvalósított villamos hajtás. A mechanikai hajtómű kialakítása egyszerű, azonban a fentiek értelmében, ez csak egy konkrét sebesség mellett ad optimális működést. Amellett, hogy kedvezőtlen ez a körülmény a motor számára, még a jármű többi paraméterét is hátrányosan érinti, mint a gyorsulás és a fogyasztás.
Több fokozatú sebességváltóval megvalósított villamos hajtás. Ez a megoldás több munkapontban is közelíti a motor jelleggörbéjét, azonban összetettebb. Továbbá a sebességváltáshoz tengelykapcsoló is szükséges, amely egyrészről további kopóalkatrészt igényel, ami növeli a meghibásodás valószínűségét (a hagyományos belsőégésű motorok esetében egyre összetettebbek a sebességváltók) és az előállítási költségét. Másrészről pedig csökkenti a tengelykapcsoló a rendszer hatásfokát.
A fejlesztésünk tárgya egy olyan hajtásrendszer, amelynél a villamos hajtás mindig az optimális közeli munkapontban üzemel. A megoldást a változtatható áttételű hajtómű (CVSR – Continously Variable Speed Reducer) alkalmazásával kívánjuk megvalósítani.
A kifejlesztésre kerülő CVSR hajtómű lényege, hogy a sebességváltás mindig szinkronizálva nyomatékmentes állapotban egy segédmotor segítségével végezzük. Így a fő hajtómotor optimális hatásfokot biztosító sebességtartományban üzemelhet és a hajtásrendszer nyomatéka a körülmények által megkívánt értékhez igazítható. A hajtóműben alkalmazott alkatrészek relatív kis száma és a robosztus felépítés garantálja a megbízhatóságot és a hosszú élettartamot. A CVSR által lényegesen kisebb tömegben és méretben oldható meg nagy áttétel is.
A projekt során olyan új elektromos hajtóműrendszer kifejlesztése a célunk, amely felgyorsítja a nehézgépjárművek, környezetre ártalmas dízel motorjainak teljes leváltását. A hajtóműrendszer tervezésénél fő szempont a magas erőátviteli hatásfok, a minimális tömeg és kompakt beépítési méret elérése. Ezek mindegyike az egy akkumulátor töltéssel elérhető maximális üzemidő növelését, ezzel párhuzamosan a gyártási, illetve szerelési költségek jelentős csökkenését szolgálja. Egy nehézgépjármű motorja és hajtóműve a jármű teljes árának 25-35%-át teszi ki, ezért az itt elért tömeg- és költségcsökkenés soros hibrid üzem alkalmazását is lehetővé teszi, ahol a meghajtás tisztán elektromos és mellette egy relatíve kis teljesítményű, alacsony fogyasztású, állandó optimális fordulatú robbanómotor – szükség esetén – biztosítja az akkumulátoros energiaellátó rendszer töltését a villamos hálózatról való le-, és felcsatlakozások között.
Hajtásrendszerünk elsősorban a nehézgépjármű-park fenntartók érdeklődésére tarthat számot, illetve komoly érdeklődésre számítunk a piacvezető nagy gyártóktól is (Proterra USA, GreenPower Motor Co.USA a kínai BYD, Mercedes, Solaris, John Deere, AGCO) amelyek ezen technológia alkalmazásával csökkenthetik bekerülési költségeiket, s tovább növelhetik járműveik piacképességét. Jelenleg mintegy 50 gyártó kínál elektromos üzemű nehézgépjárműveket, nagyrészt klasszikus hajtóműveket alkalmazva járműveikben, vagy a kényes kerékagyhajtást, mely szintén nem új keletű dolog, Ferdinánd Porsche 1898-ban így építette meg a világ első fronthajtású hibrid autóját. A legtöbb komoly elektromos hajtásláncot fejlesztő cég ma a bolygóművek síkjától nem képes elmozdulni. Az általunk fejlesztett hajtómű tulajdonságai egyszerű bolygóművekkel nem érhető el. Ez ad óriási piaci előnyt a jelenlegi konkurenciával szemben. Fejlesztésünkkel iránymutató elektromos gépjárművek kerülhetnek forgalomba, régi köntösükben, s nem csak a városi személyszállítás és a mezőgazdaság, hanem az iparban használatos munkagépek területén egyaránt. A városi közlekedés talán a legérintettebb az elektromos átállási igényben, a 12 millió lakosú kínai Sencsen városa lett az első, ahol a tömegközlekedés 100%-os elektromos átállása már megtörtént. A folyamatosan szigorodó zéró emissziós elvárások, a rendkívül egészségkárosító diesel üzemet a többi nagyvárosból is ki fogják szorítani [http://www.origo.hu/gazdasag/20180202 -megharomszorozodik-e-busz-].
A mezőgazdasági szegmens is alkalmazza a technológiát [https://www.agrarunio.hu/index.php/gepesites/egyeb/510-eronyerok-elterjedoben-vannak-a-hibrid-elektromos-hajtasok?jjj=1519133559192]. A dízel-elektromos hibrid rendszerek nagyszerűsége az egyszerűségükben rejlik. A Caterpillar 2009-ben bemutatott CAT D7E elektromos kerékagyhajtású földmunkagépének üzemanyag-fogyasztása a korábbi konstrukcióhoz képest 30%-kal csökkent, a teljesítőképesség 10%-kal növekedett, és 60%-kal kevesebb mozgó alkatrész van benne.
Összegezve tehát nagy szakmai és vásárlói figyelmet kaphat az a fejlesztés, ami az elektromos járműigények gazdaságos kiszolgálása terén kínál jövőbe mutató megoldást.
Projekt befejezésének dátuma: 2021.09.30
Projekt azonosító száma: 2018-1.1.2-KFI-2018-000099